Innovatsioon on iga eduka organisatsiooni arengu võti. Innotrepp on loodud selleks, et aidata ettevõtetel ja asutustel hinnata ning arendada oma organisatsiooni võimekusi uuenduste ja muutustega tegeleda. Uus versioon, Innotrepp 4.0, põhineb rahvusvahelisel innovatsiooni juhtimise standardil ISO 56001 ning pakub veelgi täpsemaid ja praktilisemaid suuniseid innovatsiooni arendamiseks.

Mis on Innotrepp?

Innotrepp on hindamismeetod, mis võimaldab organisatsioonidel ette antud raamistikus hinnata oma organisatsioonikultuuri ja väärtuspakkumise eristumist, kaardistada uuendustegevustega seotud protsesside süsteemsust ja selleks vajalike ressursside olemasolu. Tööriist hindab innovatsiooniks vajalike võimekuste erinevaid aspekte, pakub konkreetseid soovitusi organisatsiooni arendamiseks ning annab ülevaate, millised valdkonnad vajavad täiendavat tähelepanu.

Mis on muutunud Innotrepp 4.0 versioonis?

  • Mudeli täiendamine vastavalt ISO 56001 standardile – lisasime mudelisse Oskused ja kompetentsid ning muutsime Innovatsiooniprotsessid standardile vastavaks.
  • Küsimuste, vastuste ja tulemuste täiustamine – muudatused põhinevad ISO 56001 nõuetel ning kasutajatelt kogutud tagasisidel, et tulemused oleksid täpsemad ja praktilisemad.
  • Uued rakendussoovitused – koostöös Metroserdi sertifitseerimisdivisjoni juhi ja juhtivaudiitor Evelin Kurmistega oleme loonud ISO 56001 põhjal ettevõtetele rakendussoovitused iga Innotrepi taseme kohta.

Kõik testi tegijad saavad nüüd oma tulemuste lehelt alla laadida nende innovatsioonitasemele vastavad ISO 56001 rakendussoovitused, mis aitavad innovatsioonivõimekust edasi arendada.

ISO 56001 standardi väärtuspakkumine

ISO 56001 on rahvusvaheline innovatsioonijuhtimise standard, mis loob organisatsioonidele selge ja süsteemse raamistiku innovatsioonivõimekuse arendamiseks. Standard aitab ettevõtetel:

  1. Luua struktureeritud innovatsioonijuhtimise süsteemi – et tagada järjepidevus ja süsteemsus uuendustegevuste planeerimisel, arendamisel ja rakendamisel.
  2. Arendada kompetentse ja oskusi – et meeskondadel oleks vajalikud teadmised ja võimekus innovatsiooniprotsesside edukaks elluviimiseks.
  3. Siduda innovatsioon organisatsiooni strateegiaga – et innovatsioon toetaks organisatsiooni pikaajalisi eesmärke ja turuvajadusi.
  4. Mõõta ja hinnata innovatsioonivõimekust – et teha teadlikke otsuseid ning pidevalt täiustada oma innovatsioonisüsteemi.

ISO 56001 aitab organisatsioonidel muutuda innovatsioonialaselt tugevamaks, võimaldades neil paremini kohaneda muutuvate turutingimuste ja tehnoloogiliste arengutega.

Miks kasutada Innotreppi?

Innotrepp on praktiline ja tõenduspõhine tööriist, mis aitab organisatsioonidel hinnata ja arendada oma innovatsioonivõimekust. Selle väärtuspakkumine põhineb kolmel peamisel põhimõttel:

  1. Struktureeritud raamistik ja objektiivne innovatsiooni hindamine – põhineb ISO 56001 standardil ja innovatsiooni juhtimise parimatel praktikatel, pakkudes ülevaadet organisatsiooni innovatsioonivõimekust mõjutavatest teguritest.
  2. Kohandatud ja praktilised soovitused – testitulemuste põhjal saadakse konkreetsed juhised, kuidas innovatsiooniprotsesse ja -kultuuri edasi arendada.
  3. Innovatsioonijuhtimise arendamine rahvusvahelise standardi alusel – tagab, et organisatsioon järgib parimaid praktikaid ja vastab globaalsetele nõuetele.

Innotrepp 4.0 toob innovatsiooni hindamisse suurema selguse ja praktilisuse.

Proovi uut versiooni juba täna ning vii oma organisatsiooni innovatsioonivõimekus uuele tasemele!